Život je príliš krátky - pár rád do života

Autor: Tomáš Paulďuro | 14.1.2014 o 15:00 | (upravené 14.1.2014 o 16:03) Karma článku: 7,27 | Prečítané:  389x

Každý z nás si určite už párkrát povedal, že by chcel svoj život urobiť lepším. No pravda je taká, že všetci bezproblémovo vedia poradiť ostatným, zatiaľ čo so sebou si rady nevedia. Keďže ani ja nie som výnimkou, mám tu pre vás zopár skutočne dobrých rád do života. To, či sa nimi budete alebo nebudete riadiť, nechám len a len na vás. A aby som nebol rovnaký ako ostatní, budem sa svojimi radami riadiť aj ja. Len tak mimochodom, tieto rady vyšli z úst ľudí, ktorí na smrteľnej posteli menovali veci, ktoré ľutujú, že nestihli.

1. Cestujte kým máte čas. Pravda je taká, že cestovanie je náročnejšie tým viac, čim viac ste starší. Dôvodov je viacero: máte už stabilnú prácu, vlastný byt, mnohokrát už aj vlastnú rodinu a veľa ľudí na vás závisí. Preto treba cestovať kým je ešte čas.

2. Skončite zlý vzťah. Ukončiť vzťah je vždy zložité a nepríjemné. Je to však omnoho lepšia voľba, ako vo vzťahu, v ktorom nie ste šťastní, zostávať a mrhať pritom časom.

3. Choďte na koncert svojej obľúbenej kapely. Nikdy totiž neviete, kedy sa kapela rozpadne alebo nedajbože niekto zomrie a vy už nikdy nebudete mať možnosť uvidieť ich naživo.

4. Nebojte sa urobiť niečo. Strach vás môže paralyzovať, ale vy mu to nesmiete dovoliť. Preto nabudúce, keď budete mať možnosť napríklad skočiť si do mora zo skaly, urobte to.

5. Cvičte. Čím ste starší, tým viac si uvedomíte, že je veľmi dôležité sa starať o vaše telo. Preto sa po dočítaní článku zdvihnite od počítačov a choďte si zacvičiť alebo zabehať.

6. Nebojte sa skončiť v deprimujúcej práci. Že potrebujete peniaze k životu? Zarobiť sa dá aj inými spôsobmi, pri ktorých si môžete s kľudom hľadať prácu, ktorá vám vyhovuje. Nemôžete predsa byť kvôli nenávidenej práci stále na dne.

7. Nebojte sa povedať "Milujem ťa". Milovanie je vzácny dar, ktorý my ako ľudia máme, preto sa zaň nesmieme hanbiť. Aj za cenu neopätovania, veď človek nikdy nevie.

8. Počúvajte rady svojich rodičov. Majú toho odžité väčšinou aspoň o osemnásť rokov viac a chcú vám len dobre, preto si ich rady vážte a prinajmenšom sa nad nimi zamyslite.

9. Nezaoberajte sa príliš názorom ostatných. Čím budete starší, tým viac si budete uvedomovať, že názor ostatných nepatrí medzi faktory šťastia.

10. Stojte si za svojím rozhodnutím. To, že ostatní s vami možno nebudú súhlasiť, nie je dôvod k tomu, aby ste nevyjadrili svoj názor. Máte naň právo a mali by ste si za ním stáť.

11. Buďte dobrovoľník. Aspoň na chvíľu. Existuje nespočetne veľa dôvodov prečo by ste mali pomáhať iným ľuďom, zvlášť tým, ktorí to potrebujú.

12. Čistite si zuby. Každodenné umývanie možno pôsobí obťažujúco, ale je lepšie si ich v mladosti umývať, ako ich v dospelosti strácať.

13. Porozprávajte sa s babkou alebo dedkom. V živote už prešli kadečím a isto majú pre vás dobré rady. Pritom nikdy neviete, kedy to môže byť poslednýkrát, čo ste ich boli navštíviť.

14. Nepracujte príliš veľa. Prídete o všetky tie dobré časti života, prípadne budete príliš vystresovaní, aby ste si ich dokázali užiť.

15. Zastavte sa a užite si moment. Aspoň nachvíľu si prestaňte písať SMS alebo na Facebooku a fotiť všetko naokolo, a začnite si momenty naozaj užívať.

16. Neskončite to, čo ste začali. Každý deň nám dáva príležitosť dosiahnuť svoj cieľ a aj keď to na prvý pokus nevydá, stále je tu ďalší deň. Takéto príležitosti by nemali byť premrhané.

17. Nechať ostatných rozhodovať za vás. Ak vaši rodičia chcú, aby ste v živote robili nejaké povolanie, verili ich náboženstvu alebo si zobrali niekoho za životného partnera, neznamená to, že to tak musí byť. Nikdy.

18. Hrajte sa so svojimi deťmi. Deti sú radostné, veselé a nevinné. Práve tieto vlastnosti by ste mali v živote vyhľadávať, nie sa im vyhýbať.

19. Netrápte sa. Najmä trápenie sa pre veci, ktoré sa ešte nestali, je absolútne zbytočné. Ako raz povedal jeden múdry človek: "Ak to nemôžem zmeniť, tak prečo sa trápiť? Ak to môžem zmeniť, tak prečo sa trápiť?".

20. Trávte čas s ľuďmi, ktorých máte radi. Všetci sme na Zemi iba určitý čas, preto ho musíme využiť čo najlepšie. Neberte takýchto ľudí ako samozrejmosť.

Myslím, že ak budete(budeme) z týchto rád dodržiavať aspoň polovicu, alebo prinajmenšom štvrtinu, verím, že váš(a môj) život sa časom zmení k lepšiemu. Možno sa vám bude zdať zbytočné riadiť sa radami, ktoré tu napísal 22-ročný chlapec, ale ako som už spomenul v úvode, toto sú veci, ktoré umierajúci ľudia najčastejšie uviedli ako veci, ktoré najviac ľutujú, že nestihli.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?